Corona Aşısı Bulundu mu Virüs Laboratuarda mı Üretildi? | Sağlığa Yürü

Corona Aşısı Bulundu mu Virüs Laboratuarda mı Üretildi?

Corona Aşısı Bulundu mu Virüs Laboratuarda mı Üretildi?

Coronavirüs aşısı bulundu mu? Coronavirüs laboratuarda mı üretildi?  Coronavirüs belirtileri neler? Coronavirüs kimlerde görülür? Coronavirüs hakkında bilinen yanlışlar neler?

koronavirüsün (Kovid-19) laboratuar ortamında hazırlanmış bir virüs olmadığı ve mikroorganizmaların geçirdikleri doğal basamaklar sonucu topluma yayıldığı, bu virüse karşı henüz geliştirilmiş ve kullanılabilecek bir aşı bulunmadığı belirtildi.

Coronavirüsle İlgili Yanlış Bilinenler Neler?

      YANLIŞ                                             DOĞRU

Kovid-19  sadece yaşlı nüfusu etkileyen bir virüstür Kovid-19 erişkin yaştaki tüm bireyleri etkileyebilir. Hastalığı ağır geçirme oranı yaş ilerledikçe artmaktadır. 40 yaşın altında binde 2 olan ölüm oranı 80 yaşın üzerine çıkıldığında yüzde 15’e ulaşmaktadır.
Kovid-19 laboratuarda üretilmiş bir virüstür. Kovid-19 laboratuar ortamında hazırlanmış bir virüs değildir ve mikroorganizmaların geçirdikleri doğal basamaklar sonucu topluma yayılmıştır.
Kovid-19 için aşı geliştirildi ancak henüz piyasaya sürülmedi. Kovid-19 için henüz geliştirilmiş kullanılabilecek bir aşı bulunmamaktadır.
Kovid-19 tedavisinde antibiyotik kullanımı gereklidir. Kovid-19 bir virüs hastalığı olup antibiyotik kullanımının hastalık seyri üzerine bir etkisi yoktur. Antibiyotikler virüse etki etmez.
Kovid-19 evcil hayvanlardan da bulaşabilir. Şu ana kadar yapılan çalışmalarda evcil hayvanlardan kovid-19 geçişi saptanmamıştır.
Sosyal medyada gizli adı altında yayılan belgede yer alan yeni tedbir kararları alındı. Tedbir kararları ilgili idari birimler tarafından resmi yazılar ile tüm topluma gizli olmadan duyurulmaktadır.
Corona Aşısı Bulundu mu Virüs Laboratuarda mı Üretildi?

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN