Detoks Aldatmacasına İnanmayın | Sağlığa Yürü

Detoks Aldatmacasına İnanmayın

Detoks Aldatmacasına İnanmayın

 Kilosu ile başının dertte olduğunu düşünenler sağlık için detoks içeceklerine yöneliyor.

Uzmanlar, sağlığı bir anda düzeltip bütün sorunları ortadan kaldıracak mucizevi bir detoks tarifinin mümkün olmadığına dikkat çekiyor.

Uzmanlar detoks içeceklerin aldatmacadan başka bir işe yaramadığının altını çizerek, detoksun sadece özel sıvılar, besinler ya da katkılar tüketmekten ibaret olmadığını söylüyor.

DoktorTakvimi uzmanlarından Diyetisyen Hilal Öz, detoksla ilgili merak edilen konulara açıklık getirdi.

Her sağlıklı bünyenin çalışan, aktif detoks (detoksifikasyon) sistemi bulunduğuna işaret eden Öz, sağlıklı ve dengeli beslenerek, susuzluk, mineral ve vitamin eksikliği yaşamadan vücudun kendisini bağırsaklar, karaciğer, böbrekler, deri gibi organlar aracılığıyla yenilediğini ve toksinlerden arındırdığını ifade etti.

Sağlıklı detoks için her hangi bir ürüne ihtiyaç olmadığına vurgu yapan Öz, en doğal ve kaliteli detoksun yollarını şöyle açıkladı: “Öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat edin. Öğünlerinizi yaşam ritminize göre ayarlayın. Günde an az 2 – 3 litre su için. Metabolizmanızı yavaşlatmamak için uzun süre aç kalmayın. Detoksun sadece özel sıvılar, besinler veya katkılar tüketmek olduğunu düşünmeyin. Katı gıdalardan uzak durup yalnızca detoks içecekleri tüketmeyin.”

Öz, sağlıklı beslenmek, yağ yakmak ve ödem atmak için en önemli şeylerden birinin yeterli ve dengeli su tüketimi olduğunu hatırlatıyor.

Detoks Aldatmacasına İnanmayın
Detoks Aldatmacasına İnanmayın

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN