Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır? | Sağlığa Yürü

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır?

Büyük ve yuvarlak makyaj süngerleri daha çok BB krem, CC krem ve sıvı fondöten çeşitlerinin uygulanmasında tercih edilmeli. Ebat olarak daha küçük makyaj süngerleri ise gözaltı çevresi ve leke, sivilce ya da siyah nokta gibi kusurların kapatılmasında kullanılmalı.

Makyaj süngerinizi ıslatın.

Makyaj süngeri kullanarak makyaj yapmaya başlamadan önce süngerinizi iyice ıslatmanız gerekecek. Süngerin hiçbir noktasında kuruluk kalmadığına ve içerisinde fazladan su kalmadığına emin olun; bunun için süngeri ıslattıktan sonra iyice sıkmanız ve içindeki suyu boşaltmanız yeterli.

Fondöteni uygulamaya başlayın.

Az miktarda sıvı fondöteni elinizin arkasına uyguladıktan sonra makyaj süngerinin yuvarlak ucunu fondötene batırarak ufak ufak yüzünüze uygulamaya başlayın. Aynı teknikten kapatıcı, aydınlatıcı hatta krem allık kullanırken de faydalanmanız mümkün.

Son dokunuşları yapın.

Makyaj süngeri nasıl kullanılır, öğrendikten sonra sıra son dokunuşlara geldi. Kusursuz bir fondöten görünümü oluşturmak için süngerin üzerinde herhangi bir ürün olmadan noktalama hareketlerle yüzünüzün üzerinden geçin, böylece dokunulmamış bir bölge bırakmamış olursunuz.

Makyaj Süngeri Nasıl Kullanılır

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN