Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeli? | Sağlığa Yürü

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Güzel bir makyajla doğal görünmek için hangi püf noktaları da göz önünde bulundurmamız gerekir?

İşte makyajda dikkat etmeniz gereken püf noktalar:

Ağır bir makyaj gerektiren bir yere gitmediğiniz sürece fondöten kullanmayı ikinci plana atın. Uzun süreli ve devamlı fondöten kullanımı gözeneklerinizi kapatarak cildinizin nefes almasına ve ihtiyacı olan doğal bileşenlere kavuşmasına engel olur. Aynı şekilde günlük olarak fondöten sürmek, uzun vadede sivilce ve akne sorunu ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir.

Fondöten sürmeyi tercih ettiğiniz durumlarda fondöteni sadece yüzünüze uygulamakla kalmamalı, boynunuza da uygulayarak doğal bir geçiş oluşturmalısınız.

Yaptığınız makyaj üzerinde ne kadar uğraşmış olursanız olun; gün sonunda mutlaka makyajınızı silmeli ve temiz, katkısız bir ciltle yatağa girmelisiniz.

Allık uygulaması esnasında belirleyici faktör yüz şeklinizdir. Ufak bir araştırma sonrası yüz şeklinize uygun allık uygulamasını keşfedebilir ve allığın suratınızda daha doğal, daha profesyonel görünmesini sağlayabilirsiniz.

Göz makyajınızın daha kalıcı olmasını istiyorsanız, göz farı uygulamadan önce göz kapaklarınıza da primer ya da kapatıcı sürebilirsiniz. Bu sayede far kolay kolay dağılmaz ve rengini uzun süre boyunca kaybetmez.

Göz kalemi, eyeliner ve rimel sürmek, ince ustalık gerektiren işlerdir. Makyaj yapımı konusunda ne kadar usta olursanız olun; bazen ufak bir el titremesi bile eyelinerınızın dağılmasına ve istenmeyen bir yerde son bulmasına sebep olabilir. Bu kaçakları önlemek için makyajınızı tamamladıktan sonra kulak çubuğu ve bir damla makyaj temizleyici kullanabilirsiniz.

Tıpkı allıkta olduğu gibi, göz makyajında da göz şekli büyük önem taşır. Yine profesyonel makyaj uzmanlarından alacağınız tüyolarla çekik gözlere makyaj nasıl yapılır, çukur gözlere makyaj nasıl yapılır ya da iri gözlere makyaj nasıl yapılır, öğrenmeniz mümkün.

Ağır, buğulu veya simli bir göz makyajı yaptığınızda daha nude, doğal ve yalın tonlarda ruj tercih etmenize fayda vardır.

Daha başarılı bir rimel uygulaması için rimeli sürmeden önce kirpiklerinizi kirpik kıvırma aleti ile kıvırmayı deneyebilirsiniz. Aynı şekilde öncesinde şeffaf rimel sürmek, kirpiklerinizin aralarının açılmasına ve rimelin çok daha rahat sürülmesine yardımcı olacaktır.

Makyaj Yaparken Nelere Dikkat Etmeli

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN