Oje Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir? | Sağlığa Yürü

Oje Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Oje Sürmenin Püf Noktaları Nelerdir?

Oje sürmenin püf noktası nedir? Oje nasıl sürülür? Oje sürerken neye dikkat edilir? Oje sürme yöntemleri neler?

Her zaman baz kat atın. Baz kat için seçtiğiniz renk şeffaf, tırnak rengi ya da açık nude tonları olabilir.
Aynı şekilde her zaman şeffaf bir son kat atın. Hem ojenizin daha parlak görünmesini sağlayacak, hem de kalıcılığını uzatacaktır.
Baz katı attıktan sonra katın mutlaka kurumasını bekleyin. Kurumamış oje katları, üstüne gelen ojenin dağılmasına, hatta tırnağa yapışmasına bile sebebiyet verebilir.

Hızlı kuruyan ojelerden uzak durun; tırnaklarınızdaki suyu emerek onları kuruturlar.
Bunun yerine ojenizin daha hızlı kurumasını sağlamak için sürme işiniz bittikten sonra tırnaklarınızı soğuk suyun altına tutun.
Düzenli olarak kütikül (tırnakların etrafını çevreleyen deri ve etler) bakımı yapın. Bunun için tırnak bakım ojelerinden ya da tırnak eti yağlarından faydalanabilirsiniz.

Oje seçerken tercihinizi her zaman kaliteli markalardan yana kullanın. Ucuz oje markaları istediğiniz sonucu vermekte başarısız olacağı gibi birkaç saat içerisinde dağılmaya ve tırnaklarınızdan çıkmaya başlayacaktır; bu yüzden de oje satın alırken tavsiye edilen bir markaya yatırım yapmak en iyisidir.

Ojeyi sürerken kalından ziyade ince katlar atmayı tercih edin.
Ojelerinizi karanlık ve kuru bir ortamda saklayın.
Ojenizi sallamayın; onun yerine avucunuza alarak sağa sola yuvarlayın.
Bir oje nasıl sürülür altın kuralı: Sıcak su, yeni sürülmüş ojenin en büyük düşmanıdır. Ojenizin kuruduğundan emin olsanız bile manikür sonrası bulaşık yıkama ya da duşa girme gibi işlere girişmeyin.

Tırnaklarınızın hemen yanındaki etlere taşırdığınız ojeleri, kulak çubuğuna bir miktar aseton sürerek kolayca çıkartabilirsiniz. Bunu yapmak için ojenin tamamen kurumasını beklemeyi unutmayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN